2012-02-01

A Bajnokok Kupája versenykiírása

Verseny: Café Korall Bajnokok Kupája barátságos sakkverseny (Bajnokok Kupája)

Rendező: Korall Kávézó és Ördögkonyha

Színhely: Korall Kávézó (A sorsolás, mérkőzések lejátszása, eredményhirdetés, edző mérkőzések)

Lebonyolítás: a verseny kezdő időpontja a tavaszi bajnokság eredményhirdetése után kerül kihirdetésre. Nevezni csak a tavaszi és őszi bajnokságok valamelyikén első (bajnok) helyezést elérő játékos lehet. A bajnokok örökös nevezési jogot szereznek a Bajnokok Kupája versenyeire, elévülési idő nélkül. Nevezni a sorsolás napjáig lehet. A fordulók dátumát a versenyzők egymás közt egyeztetik.

Játékidő: 2 x 75 perc. Óra használata kötelező. Az óra megfelelő működését a verseny kezdete előtt ellenőrizni kell!  (Felelősök: Gróz Károly, Várkonyi Miklós)

Játékszabályok: a verseny korrekt lefolyásának érdekében a fordulók és azon belül a mérkőzések lejátszása időben folyamatosan történjen meg. Ne legyen elmaradás és előre játszott mérkőzés sem. A FIDE szabályokat alkalmazni kell!

Eredmények: a Bajnokok Kupája versennyel kapcsolatos összes információ megtekinthető a www.korallkupa.hu weboldalon. Az eredmények nyomtatott változata a versenyek helyszínén kifüggesztésre kerülnek. (Felelős: Szilágyi László)

Helyezések: pontegyenlőség esetén a Berger-Sonnenborg számítás dönt, ha az is egyenlő, akkor az egymás elleni eredmény, illetve a több győzelem. Döntő mérkőzések: (2x) 2 x 75 perc,  döntetlen esetén: 2 x 15 perc.

Díjazás: Bajnokok Kupája - a győztes nevének bevésése (a kupa a kávézóban marad). Az első helyezet ajándékban részesül.

Nevezési díj: nincs.

Játékvezető: Várkonyi Miklós

Alapító: Stoller Imre